راه حل ما برای کارخانه شما، کیفیت است.
 • بهترین تامین کننده صنعتی

  در جهان و خاورمیانه

 • دارای گواهینامه

  ایزو 9001:2019

 • دارای مجوز از وزارت

  صنعت، معدن و تجارت

 • بهترین تامین کننده صنعتی

  در جهان و خاورمیانه

 • دارای گواهینامه

  ایزو 9001:2019

 • دارای مجوز از وزارت

  صنعت، معدن و تجارت

دستگاه های تزریق و قالبگیری فوم

دستگاه های تزریق و قالبگیری فوم

دستگاه های تزریق فوم همراه با قالب های مناسب برای تولید قطعات فوم نرم و سخت پلی یورتان در صنایع مختلف از جمله اسفنج و چوب مصنوعی در صنعت مبلمان، بلوک های فومی و تزئینات در صنعت ساختمان و معماری و سایر صنایع می باشند. به طور کلی فوم های پلی یورتان را می توان به ۳ دسته کلی فوم های نرم، فوم های نیمه نرم و سخت تقسیم بندی نمود.

فوم های نرم، فوم هایی با سلول باز هستند که هوا به راحتی از داخل آن ها عبور می کند و دانسیته آن ها در محدوده ۹۳ بر اینچ مکعب ۳ می باشد. از نظر خواص فیزیکی و مکانیکی، استحکام کششی و ازدیاد طول بهتری از خود نشان می دهند. این فوم ها دارای خواص عالی جذب صوت و ضریب هدایت حرارت پایین هستند و در برابر اغلب حلال ها مقاومت خوبی دارند. در صورتی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار گیرند به سرعت رنگ خود را از دست می دهند. همچنین در برابر اسید ها و بازهای قوی مقاومت ضعیفی دارند.

در فوم های نیمه نرم با تغییر در فرمولاسیون، تغییرات قابل ملاحظه ای در سختی و سایر خواص حاصل می گردد. اگر چه این مواد جاذب آب هستند ولیکن رطوبت هوا را جذب نمی کنند. فوم های سخت پلی یورتان در سال ۱۹۴۰ به میزان کم در ساختارهای ساندویچی به کار رفتند ولی در سال ۱۹۶۰ توسعه واقعی تولید و مصرف فوم های سخت پلی یورتان با توجه به مزایای آن تشدید شد.

فرایند فیزیکی فومی شدن به این ترتیب است که وقتی که اجزای فرمولاسیون فوم با یکدیگر اختلاط پیدا کردند، واکنش های شیمیایی به طور هم زمان شروع می شوند و پس از گذشت زمان اندکی، رنگ سیستم در حال واکنش ، کدر می گردد. در این مرحله تشکیل حباب های گاز، با چشم قابل مشاهده است. پس از این مرحله، عمل بالا آمدن فوم شروع می گردد .

با ادامه فرآیند تولید گاز، عمل انتقال مولکول های گاز تولید شده از مایع به داخل سلول های به وجود آمده صورت می پذیرد. با ادامه این فرآیند، از تعداد سلول ها کاسته شده و بر اندازه آن ها افزوده می شود. درجه حرارت مواد اولیه و سرعت اختلاط از عوامل موثر در دانستیه نهایی محصول هستند. گروه بازرگانی ایلیا وارد کننده انواع با کیفیت دستگاه های اختلاط، تزریق و قالب گیری فوم و پلاستیک می باشد. برای مشاهده دستگاه ها اینجا کلیک کنید.

.کپی رایت 2019. کلیه حقوق برای گروه بازرگانی ایلیا محفوظ است ©